Co zabrać do szpitala na planowaną hospitalizację i na poród?

Zdrowie Data publikacji - 8 stycznia 2022 Autor - Redakcja izba-ochrona.pl
co zabrać do szpitala

Pobyt w szpitalu to zawsze stresujące przeżycie. Będzie jeszcze bardziej niepokojące, gdy okaże się, że nie mamy wszystkich rzeczy, które są nam potrzebne. Co zabrać do szpitala na planowaną hospitalizację oraz na poród?

Niezbędne dokumenty

Zastanawiając się co zabrać do szpitala nie można zapomnieć o dokumentach, które naprawdę są bardzo potrzebne. Koniecznie należy mieć ze sobą dowód osobisty, dowód objęcia ubezpieczeniem społecznym, wyniki ostatnich badań.

Komplet badan ułatwi pracę lekarzom może również skrócić nasz pobyt w placówce, gdyż nie będzie konieczne powtarzanie badań, które niedawno były wykonywane.

Wybierając się do szpitala należy również zabrać leki, które pacjent stale przyjmuje.

Kosmetyki

Wybierając się na planowany zabieg należy się liczyć z kilku dniowym pobytem. Koniecznie należy ze sobą zabrać podstawowe kosmetyki. Mydło, płyn do kąpieli, szampon do włosów, szczoteczka do zębów oraz pasta to podstawa. Należy mieć również swoje ręczniki oraz klapki do kąpieli.

Ważne jest również, by mieć papier toaletowy oraz chusteczki nawilżane, którymi można przetrzeć twarz oraz ręce, gdy nie będzie możliwości skorzystania z łazienki.

Biorąc ręczniki należy wybrać duży ręcznik kąpielowy, ale również przyda się niewielki ręczniczek do wycierania rąk.

Niezbędne ciuchy

Zastanawiając się co zabrać do szpitala nie można zapomnieć o ciuchach. Kilka kompletów bielizny, grubsze skarpety oraz wygodne kapice to podstawowe elementy garderoby. Warto również pamiętać o ciepłym szlafroku, który przyda się, szczególnie gdy planowana wizyta przypada na zimniejsze miesiące.

Wybierając ciuchy do szpitala warto skoncentrować się na wygodnej odzieży. Spodnie od dresu lub legginsy będą idealne. Warto również zadbać T-shirty oraz wygodna bluzę dresową, która przyda się wieczorami.

Zastanawiając się, co zabrać do szpitala nie można zapomnieć o wygodnej piżamie. Najlepiej, by były to co najmniej dwa komplety. Ciągłe leżenie w łóżku szybko zmusi nas do zmiany piżamy na świeżą.

Rzeczy przydatne

Planując wizytę w szpitalu warto zabrać swoją wodę mineralną czy herbatę w torebkach, gdyż zdarza się, że na oddziale jest czajnik, w którym można zagotować wodę. Koniecznie należy mieć swoje sztućce, kubek i talerzyk.

Zastanawiając się co zabrać do szpitala warto pamiętać o ładowarce do telefonu, gdyż dzięki niej będzie można skontaktować się z rodziną. Przydadzą się również jakieś czasopisma lub książka, gdyż niecały czas będzie zajęty.

Warto mieć ze sobą również trochę bilonu. W szpitalach często ustawione są automaty z napojami lub przekąskami, do których niezbędne są drobne pieniądze. Warto wiedzieć, że w części szpitali również telewizor uruchamia się na bilon.

Co zabrać jadąc do szpitala na poród?

Poród to bardzo specyficzna sytuacja. Często młodzi rodzice są dosyć przerażeni warto więc do szpitala przygotować się wcześniej.

Zastanawiając się co zabrać do szpitala nie można zapomnieć o dziecku, które ma przyjść na świat. Konieczne będą dla niego ubranka. Świetnie sprawdzają się body, najlepiej te, których nie trzeba wkładać przez głowę, kilka kompletów śpiochów oraz kaftaników.

Bardzo ważne są dziecięce kosmetyki. Należy wybierać wyłącznie te, które nie mają barwników, konserwantów i parabenów. Skóra małego dziecka jest wyjątkowo delikatna.

Planując co zabrać do szpitala należy również pamiętać o pieluchach dla malucha. Konieczne będą jednorazówki, ale warto również pamiętać o kilku pieluchach tetrowych, które przydadzą się, by osłonić twarz dziecka w upalny dzień.

Koniecznie trzeba również przygotować ciuchy, w których maleństwo będzie wracało do domu. Niezbędny jest również fotelik samochodowy.