Hot dogi Kcal- czy są one faktycznie takie niebezpieczne dla zdrowia jak mówią?

Hot dog z pewnością nie zalicza się do zdrowych i odpowiednio zbilansowanych przekąsek. Oprócz tego, że jest produktem o raczej niskiej wartości odżywczej- to ma w sobie sporo kalorii, które nie przysłużą się nam do poprawy kondycji fizycznej.

Czemu ludzie zajadają się hot dogami?

Po pierwsze, gdyż jest to danie gotowe, którego przygotowanie nie wymaga absolutnie żadnego wysiłku. Po drugie, bo ta bułka z parówką rzeczywiście jest smaczna, zwłaszcza gdy doda się do niej te wszystkie aromatyczne sosy i inne dodatki. Po trzecie hot dogi to nic innego, jak zwyczajne zapiekane parówki. A te lubi prawie każdy z nas. Hot dogi mają i ten plus, że chwilowo zaspakajają wilczy apetyt. Jest to atut, szczególnie gdy nie chce się samemu dla siebie gotować.

Gdzie można dostać gotowe hot dogi?

Przede wszystkim można je kupić na większych stacjach benzynowych. Jest to uzasadniony manewr taktyczny ich producentów, bo przecież kierowcy samochodów osobowych i nie tylko raczej nie mają czasu gotować i wolą już zamówić oraz zapłacić za zrobione przez kogoś innego hot dogi. Po drugie hot dogi można znaleźć w dużych sklepach spożywczych i supermarketach. Czasem można je dostać w punktach gastronomicznych, skąd dowozi się je wprost pod drzwi klientów.

Hot dog kcal- jak dużo ich jest w tym produkcie?

Zbadano, że w 100 gramach hot doga jest około 285 kilokalorii. Jak nie trudno obliczyć, klasyczna 155 gramowa porcja hot doga zawiera około 435 kilokalorii. Te liczby robią wrażenie, jak na taką małą porcję. Jednak winna temu stanowi rzeczy jest nie tylko rzeczona bułka z parówką. Tylko dodatki do niej, które jak wykazują analizy, są prawdziwą kaloryczną bombą.

Zatem, gdy chce się nieco podwyższyć prozdrowotną wartość hot dogów, to należy zrezygnować przynajmniej z części dodatków typu musztarda czy ketchup. To jedyna metoda na to, by od czasu do czasu zjeść sobie hot doga i nie zaszkodzić przy okazji swojemu zdrowiu i żołądkowi.

Czym grozi notoryczne jedzenie hot dogów?

Nie trudno zgadnąć, olbrzymią nadwagą, której potem trudno się będzie za jednym zamachem pozbyć. Ponadto hot dogi w olbrzymich ilościach zaszkodzą sercu, podwyższą poziom złego cholesterolu. I najprawdopodobniej odbiorą nam chęć oraz apetyt na cokolwiek innego.

Przez hot dogi pogorszy się nam sprawność fizyczna, a każdy najmniejszy nawet wysiłek oraz ruch, będzie dla nas katorgą. Hot dogi sprawdzają się jako jednorazowa, incydentalna przekąska. Spożywane regularnie przynoszą ciału więcej szkód niż pożytku. I to jest udowodniona i poparta dowodami teza naukowa.

Redakcja izba-ochrona.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *