Uroda

Farby do włosów bez amoniaku – poznaj ich zalety

Uroda Data publikacji - 25 września 2023 Autor - Redakcja izba-ochrona.pl
bez amoniaku

Amoniak to substancja chemiczna powszechnie stosowana w farbach do włosów. Ma ona bardzo specyficzny zapach, który może działać drażniąco na drogi oddechowe i wywoływać reakcje alergiczne. Farby do włosów z amoniakiem wykazują dużą skuteczność, ponieważ ta substancja powoduje odchylenie łusek, dzięki czemu farba może głęboko wniknąć w strukturę włosa. Kiedy warto sięgnąć po farby do włosów bez amoniaku? I jakie są ich zalety?

Farby do włosów bez amoniaku — charakterystyka

Ze względu na nieprzyjemny zapach i drażniące działanie, nie wszystkie osoby mogą używać farb do włosów z amoniakiem. Ta substancja może podrażniać skórę lub negatywnie oddziaływać na oczy, nos i układ oddechowy. Jeśli jesteś w ciąży, borykasz się z alergiami skórnymi lub po prostu nie możesz znieść drażniącego zapachu, to sięgnij po farbę do włosów bez amoniaku. Do stworzenia takiego produktu producenci wykorzystują monoetyloaminę. Jest to substancja, która ma takie same właściwości jak amoniak, ale wykazuje mniejszą szkodliwość dla zdrowia. Farby do włosów bazujące na monoetyloaminie mają zdecydowanie łagodniejszy zapach, nie naruszają naturalnego pH skóry i nie niszczą włosów. Możesz ich bezpiecznie używać, jeśli Twoje włosy są łamliwe, suche lub wyraźnie osłabione. Farby do włosów bez amoniaku są często używane w salonach fryzjerskich i możesz je również wykorzystać do przeprowadzenia koloryzacji w domu.

Farba do włosów bez amoniaku — dlaczego warto?

Częste stosowanie farb do włosów z amoniakiem widocznie osłabia ich kondycję, przez co kolor będzie się na nich dużo gorzej prezentował. Tymczasem farby do włosów bez amoniaku są równie skuteczne, a jednocześnie nie oddziałują tak silnie na łuskę włosa i zawierają wiele dobroczynnych substancji. Na czym polega działanie farby do włosów bez amoniaku? Ta substancja powoduje powolne rozchylenie łusek i umożliwia uzyskanie długotrwałego efektu. Jest to bezpieczna alternatywa dla osób, które borykają się z problemem nadmiernego wypadania włosów lub często zmieniają ich kolor. Farba do włosów bez amoniaku zapewnia równomierne krycie, nie powoduje swędzenia i nie uszkadza struktury włosa. Dzięki niej możesz bez problemu przeprowadzić bezpieczną koloryzację w domowych warunkach.

Kiedy warto sięgnąć po farbę do włosów bez amoniaku?

Na rynku znajdziesz farby do włosów bez amoniaku różniące się między sobą stopniem trwałości. Zanim wybierzesz konkretny kosmetyk, sprawdź oznaczenia producenta. Najlepsze farby do włosów bez amoniaku umożliwiają trwałe i efektowne pokrycie siwych włosów. Mniej trwałe produkty są wyjątkowo delikatne i wypłukują się z każdym myciem. To, jaki produkt zostanie przez Ciebie użyty, powinno być uzależnione od Twoich potrzeb i indywidualnych predyspozycji. Warto pamiętać, że brak amoniaku w kosmetykach to wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla osób w każdym wieku.

Jeśli chcesz zmienić kolor włosów, ale obawiasz się drażniącego działania amoniaku, to koniecznie wypróbuj farbę do włosów bez amoniaku. Dzięki niej szybko uzyskasz pożądany kolor, a przy tym nie osłabisz włosów i nie podrażnisz skóry głowy. Taką koloryzację możesz z powodzeniem przeprowadzić w domowych warunkach. Po zabiegu włosy będą wyraźnie wzmocnione, odżywione i lśniące.

Materiał oznaczony