Moda

Czy warto stosować skarpetki na odciski?

Moda Data publikacji - 12 listopada 2020 Autor - Redakcja izba-ochrona.pl

Zadbane stopy to marzenie wielu osób. Zwłaszcza w ciepłe dni ich wygląd nabiera szczególnego znaczenia – wiele osób nie decyduje się na noszenie odkrytego obuwia z powodu niezadowolenia ze stanu swoich stóp i paznokci. Najczęściej występującym problemem są odciski na stopach, które potrafią skutecznie zniechęcić do noszenia odkrytych butów. Nieleczone odciski to jednak nie tylko problemy natury estetycznej. Rozwijające się zrogowacenia skóry mogą zniekształcać palce czy części stopy, na których występują, a w konsekwencji znacznie utrudniać chodzenie. Są jednak sposoby, by skutecznie walczyć z odciskami i zapobiec ich rozwojowi.

Jak łatwo pozbyć się odcisków?

Metod walki z odciskami stóp jest bardzo wiele. Zna je z pewnością każdy, kogo dotyczył lub dotyczy ten problem. Często jednak okazuje się, że popularne maści czy kremy zmiękczają tylko skórę, nie likwidując problemu. Istnieje jednak rozwiązanie, które może pomóc w walce o zadbane, estetyczne stopy. Dostępne na rynku kosmetycznym skarpetki na odciski pomagają skutecznie walczyć z tą dolegliwością, umożliwiając łatwe i szybkie pozbycie się odcisków bez konieczności wizyt u specjalistów.

Jak działają skarpetki na odciski?

Skarpetki te to warstwa tkaniny nasączona specjalistycznym płynem leczniczym. Nakłada się je na stopy tak jak klasyczne skarpetki, dodatkowo zabezpieczając je właśnie tradycyjnymi bawełnianymi skarpetkami. Pozwala to dokładnie nawilżyć stopy i w całości pokryć je płynem. Po upływie określonego przez producenta czasu – zazwyczaj kilkudziesięciu minut – skarpetki zdejmuje się, a pozostały płyn wciera dokładnie w stopy. Ten prosty zabieg przynosi spektakularne efekty już po upływie kilku dni. Po tym czasie zrogowaciała skóra zaczyna się łuszczyć, a odciski stają się coraz bardziej miękkie i łatwe do usunięcia. Tak przygotowane stopy można z łatwością oczyścić w domowym zaciszu i przywrócić skórę stóp do pożądanego stanu. Skarpetki na odciski pozwalają też uniknąć ponownego powstawania zrogowaceń na skórze stóp. Produkt ten można kupić w większości dobrych sklepów kosmetycznych i aptek, a jednorazowy zabieg nie jest dużym kosztem. Warto jednak pamiętać, że na efekt trzeba poczekać kilka dni, zatem warto zaplanować jego przeprowadzenie z odpowiednim wyprzedzeniem, by uniknąć efektu złuszczania skóry w czasie, gdy stopy będą wyeksponowane. Dobrym pomysłem jest wykonanie zabiegu na około dwa tygodnie przed wakacyjnym wyjazdem czy innymi okazjami – ten czas będzie wystarczający, by odświeżyć skórę stóp i pozbyć się nieestetycznych zmian.