Lifestyle

Niechciana ciąża co robić, żeby wyjść z tej trudnej sytuacji bez szwanku?

Lifestyle Data publikacji - 15 grudnia 2020 Autor - Redakcja izba-ochrona.pl

Nie wszystko da się w życiu przewidzieć i zaplanować. Czasem potrafi nas ono mocno zaskoczyć i dogłębnie zweryfikować nasze dotychczasowe wyobrażenia o otaczającym nas świecie. Taką swoistą i nagłą rewolucją jest dla każdej młodej dziewczyny niechciana ciąża.

Dlaczego dochodzi do niechcianych ciąż?

Po pierwsze winna jest temu porywczość uczuciowa młodych osób i niewystarczająca wiedza na temat antykoncepcji. Po drugie ogromny udział w nieplanowanej ciąży ma nadmiar wypitego alkoholu przez obojga partnerów.

Niechciana ciąża jest też wynikiem zdrady małżeńskiej, a nawet gwałtu. Niespodziewana ciąża jest także skutkiem zaburzeń hormonalnych u młodych dziewczyn. W ich wyniku źle policzyły ilość dni płodnych, przez co nie zastosowały ani tabletek, ani nie kazały partnerowi seksualnemu zakładać prezerwatywy.

Niechciana ciaza co robic?

Tak naprawdę są tylko trzy wyjścia z tej patowej sytuacji. Przy czym jedno z nich jest bardzo ryzykowne i nieakceptowane przez społeczeństwo. Pierwsza możliwość to oswojenie się z tą szokującą informacją i czekanie w spokoju na narodziny dziecka. Co prawda jego pojawienie się to dla każdej młodej dziewczyny jak grom z nieba, ale instynkt macierzyński podpowie nastolatce jak zaopiekować się dzieckiem. Drugim wyjściem jest urodzenie dziecka i oddanie go do Domu Dziecka lub innej placówki opiekuńczo wychowawczej. Takie rozwiązanie sprawia, że przynajmniej przeżyje i będzie miało szansę na rychłą adopcję.

Trzecim wariantem jest natychmiastowa aborcja, którą można przeprowadzić w gabinecie lekarskim lub przy pomocy specjalistycznych pigułek. Po ich zażyciu płód obumrze i zostanie samoistnie wydalony z ciała kobiety. Aborcja jest najgorszym wyjściem rozwiązania niechcianej ciąży, gdyż zagraża jej zdrowiu fizycznemu. Poza tym okalecza ją psychicznie i sprawia, że dręczą ją nieustanne wyrzuty sumienia. Aborcja jest też zjawiskiem, przez które taka nastolatka może zostać społecznie napiętnowana, a nawet pociągnięta do odpowiedzialności karnej- gdy udowodni się jej winę.

Inne konsekwencje przerwania chirurgicznego niechcianej ciąży?

Po pierwsze w trakcie aborcji może dojść do trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia macicy i dróg rodnych. W związku, z czym taka kobieta może już nie mieć okazji, by zostać matką. Po drugie zdarza się, że lekarz nie wyczyści łożyska i taka pacjentka może nabawić się zakażenia krwi i krwawienia z narządów rodnych. Po trzecie nieudana aborcja może zakończyć się tragicznie, a mianowicie natychmiastową śmiercią pacjentki.

Renta z tytułu wypadku drogowego