Ciąża pomimo okresu ze skrzepami

Zdrowie Data publikacji - 28 listopada 2020 Autor - Redakcja izba-ochrona.pl

Ciąża nazywana jest stanem błogosławionym. To bez wątpienia ten czas w życiu kobiety, kiedy tak wiele się zmienia, pojawiają się zupełnie nowe emocje. Gdy jest się w ciąży po raz pierwszy, wszystko jest nowe. Z niektórymi reakcjami organizmu spotykamy się po raz pierwszy. Trzeba wtedy siebie bacznie obserwować, bo tylko wtedy uda się dostrzec niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o tym, że coś nie przebiega zgodnie z planem. Co powinno wzbudzić niepokój i być motywatorem do wcześniejszej wizyty u lekarza? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek, z którymi powinny zapoznać się panie przy nadziei.

Ciaza pomimo okresu ze skrzepami

Kobieta nie zawsze ma pełną świadomość tego, że jest w ciąży. Warto o tym wiedzieć, że ciąża nie zawsze oznacza braku miesiączki. Zdarza się, że kobieta miesiączkuje nawet do 3 miesiąca, a ciąży w ogóle nie podejrzewa. Może to dotyczyć na przykład kobiet, które są z natury bardzo szczupłe, zatem zupełnie nie podejrzewają jakichkolwiek zmian, ponieważ ich sylwetka i ciało przez długi czas wyglądają tak samo, pomimo ciąży. Jednym słowem okres, który jest raczej skąpy i nieregularny, a także ze sporymi skrzepami, może kobiety wprowadzić w błąd. Co tak naprawdę oznacza tego typu krwawienie, czy jest to rzeczywiście miesiączka? Oczywiście, że nie. Tego typu krwawienie jest bardzo niepokojące i może ono oznaczać, że są jakieś problemy z ciążą i trzeba szybko wybrać się do lekarza. Dlatego też krwawienie ze skrzepami powinno wzbudzić niepokój. Jeżeli kobieta nie ma świadomości, że jest w ciąży, najczęściej nie zwraca na to uwagi. Sądzi, że to po prostu taka miesiączka, podczas której macica oczyszcza się trochę bardziej. Lekarze ginekolodzy mówią, że bardzo duży odsetek ciąż kończy się właśnie w ten sposób. Kobiety nie mają świadomości, że ronią ciążę, myślą że to okres ze skrzepami.

Niepokojące sygnały i co dalej?

Jeżeli tylko kobieta podejrzewa, że może być w ciąży, a okres z dużą ilością skrzepów wzbudza u niej konsternację, powinna zrobić test. W ten sposób dowie się, czy w moczu znajduje się hormon ciążowy. Jeśli rzeczywiście jest w ciąży, musi szybko udać się do lekarza. Wszystko zależy od tego, kiedy zostanie dostarczona pomoc medyczna, na przykład w postaci leków na podtrzymanie ciąży. To tak naprawdę leki hormonalne, które być może trzeba będzie przyjmować tylko przez kilka pierwszych tygodni. Od szybkości reakcji naprawdę bardzo dużo zależy. W tym momencie ważny jest również wypoczynek. Kobieta powinna jak najwięcej oznaczają krwawienia ze skrzepami w czasie ciąży.