Jak wykonywać ćwiczenia na schodach?

Zdrowie Data publikacji - 20 listopada 2020 Autor - Redakcja izba-ochrona.pl

W obecnych czasach bardzo wiele osób dba o to, aby w korzystny sposób się prezentować. W tym celu dość istotne jest uprawianie różnego rodzaju aktywności fizycznej, która będzie miała korzystny wpływ na stan fizyczny organizmu, a także jego wydolność. W ostatnich latach bardzo popularne stały się różnego rodzaju ćwiczenia na schodach. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ich temat.

Wyrzuty nóg w tył

Wśród różnych ćwiczeń, które z powodzeniem można wykonywać na schodach można przede wszystkim wymienić wyrzuty nóg w tył. W celu zrealizowania tego ćwiczenia należy ustawić się na dole schodów, a następnie oprzeć rękami o trzeci stopień. Prawa noga powinna znaleźć się na drugim stopniu, a lewa powinna zostać w tym momencie wyrzucona do tyłu. Następnym etapem jest zmiana stron oraz ćwiczenie na drugą nogę. Ruch warto wykonywać na przemian. Najkorzystniej będzie wykonać dziesięć powtórzeń, o ile jest to oczywiście możliwe.

Odwodzenie nogi

Kolejnym ćwiczeniem, które bez większych problemów można wykonać na schodach z całą pewnością jest odwodzenie nóg. W celu realizacji tego ćwiczenia należy usiąść swoim prawym bokiem na trzecim schodku, jeśli patrzy się od dołu. Następnie należy oprzeć swój łokieć o czwarty stopień i ugiąć nogę po tej samej stronie. Lewa noga powinna być wyprostowana i skierowana w dół schodów. Następnie należy napiąć brzuch oraz unosić lewą nogę bokiem. Najlepiej wykonać po pięć powtórzeń tego ćwiczenia na każdą nogę.

Pompki francuskie

Pompki francuskie są kolejnym ćwiczeniem, które z powodzeniem można wykonywać na schodach. W tym celu należy usiąść na drugim schodku patrząc od dołu, złączyć nogi, a pięty oprzeć na podłożu. Następnie należy podeprzeć się na rękach, a także położyć dłonie na trzecim schodku. Łokcie należy na przemian uginać wraz z unoszeniem bioder w górę oraz w dół. Ćwiczenie warto powtórzyć dziesięć razy, aby osiągnąć jak najlepsze efekty.

Skoki na bok

Wśród różnych ćwiczeń, które można bez większych problemów wykonywać na schodach wymienia się również takie ćwiczenie jak skoki na bok. W tym celu należy ustawić się na dole schodów i wskoczyć prawą nogą na drugi stopień. Następnie należy wskoczyć lewą nogą na szósty stopień i cały proces analogicznie powtarzać. Należy skakać w bardzo dynamiczny sposób pokonując za każdym razem po dwa stopnie. Po wejściu na szczyt schodów należy z nich zejść oraz wykonać ćwiczenie kolejny raz. Najbardziej efektywnym rozwiązaniem będzie wykonanie po dziesięć powtórzeń na każdą z nóg. Na pewno takie ćwiczenie przyniesie bardzo korzystne efekty.