Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jakie narządy wewnętrzne znajdują się po prawej stronie?

17 grudnia 2020

W organizmie człowieka znajduje się bardzo wiele narządów, które regulują jego prace. Są one położone w różnych częściach ciała człowieka. Warto je poznać, aby w przyszłości móc zdiagnozować, które dolegliwości bólowe są z nimi związane. Po prawej stronie ciała znajduje się bardzo wiele narządów wewnętrznych. Warto je poznać.

Trzustka

Wśród istotnych narządów, które znajdują się w organizmie człowieka po prawej stronie można przede wszystkim wymienić trzustkę. Pełni ona szereg bardzo istotnych funkcji w ciele. Wśród nich można przede wszystkim wymienić dostarczanie enzymów do jelita cienkiego, które umożliwiają trawienie pokarmów składających się z węglowodanów, białek oraz tłuszczy. Oprócz tego trzustka produkuje również hormony, które zajmują się regulowaniem poziomu cukru we krwi. Są to takie substancje jak insulina oraz glukagon. Dlatego organ ten z całą pewnością pełni bardzo istotną rolę w organizmie.

Wątroba

Narządy wewnętrzne po prawej stronie to także wątroba, która również pełni bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. W wątrobie zachodzi przemiana bardzo wielu substancji. Dlatego z pracą tego narządu związana jest w organizmie gospodarka takimi substancjami jak węglowodany, białka oraz tłuszcze. Dodatkowo wątroba pełni funkcję gromadzenia zapasów witamin, a także posiada właściwości detoksykujące. Ma również wpływ na przebieg procesów odpornościowych w organizmie, dlatego jest to tak istotny narząd.

Jelita

Wśród różnych narządów w organizmie człowieka, które są również położone po prawej stronie można wymienić jelita. Jelita to narząd, który przede wszystkim jest odpowiedzialny za przyswajanie składników pokarmowych znajdujących się w spożywanych przez człowieka pokarmach. W jelicie przetwarzane są również resztki pożywienia, które zostają wydalone z organizmu. Dlatego z całą pewnością można stwierdzić, że jelito to bardzo ważny organ, który ma duży wpływ na sposób funkcjonowania całego organizmu człowieka. Warto na to zwrócić uwagę w przypadku występowania jakichkolwiek dolegliwości bólowych.

Nerki

W organizmie człowieka po prawej stronie można również znaleźć taki narząd jak nerki. Nerki są narządem niezbędnym do codziennego funkcjonowania, ponieważ pełnią bardzo istotną rolę. Przede wszystkim usuwają niepotrzebne produkty przemiany materii z krwi, a także utrzymują poziom elektrolitów oraz wody na optymalnym poziomie. Nerki oczyszczają krew, co sprawia, że są bardzo ważnym organem w ciele człowieka. Warto o tym pamiętać, jeśli pojawią się dolegliwości ze strony tego narządu.

Leczenie świerzbu

Redakcja izba-ochrona.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

objawy choroby POChP?
Leczenie świerzbu
czy lekarz może wystawić zwolnienie wstecz

Jesteś zainteresowany reklamą?

czy lekarz może wystawić zwolnienie wstecz