Jak rozpoznać poronienie samoistne?

Z całą pewnością można stwierdzić, że ciąża jest bardzo istotnym etapem w życiu każdej kobiety. Jednak podczas niej nie zawsze wszystko przebiega w sposób prawidłowy. Mogą pojawić się pewne niepokojące objawy, które mogą nawet prowadzić do poronienia. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Poronienie samoistne

Poronienie samoistne, jak sama nazwa wskazuje, jest to samoistne przerwanie ciąży, które następuje przed określonym terminem. Mianem poronienia określa się przerwanie ciąży, które nastąpiło przed dwudziestym drugim tygodniem. Jednak poronienie dzieli się również na wczesne oraz późne. Poronienie wczesne to takie, które następuje w pierwszym trymestrze ciąży. Natomiast późne poronienie występuje pomiędzy pierwszym trymestrem, a dwudziestym drugim tygodniem ciąży. Wiele osób zastanawia się nad taką kwestią jak: poronienia samoistne jak rozpoznać. Warto się tego dowiedzieć.

Jak rozpoznać poronienie samoistne?

Objawy poronienia samoistnego mogą być bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Wśród nich można przede wszystkim wymienić wiek ciąży, co jest najbardziej istotne. Jednak w przypadku poronienia samoistnego zazwyczaj pojawiają się pewne objawy, które powinny zaniepokoić kobietę spodziewającą się dziecka oraz skłonić ją do wizyty u lekarza. Wśród tego rodzaju objawów można przede wszystkim wymienić odczuwanie bólu w podbrzuszu, krwawienie i plamienie z dróg rodnych, a także skurcze brzucha oraz gorączkę.

Etapy poronienia samoistnego

Poronienie samoistne przebiega w różnych etapach, które również są zależne od czasu trwania ciąży. Do dwunastego tygodnia ciąży poronienie samoistne swoim wyglądem może przypominać miesiączkę. Dlatego wiele kobiet może nie mieć świadomości, że w ogóle było w ciąży. Natomiast sytuacja zmienia się po dwunastym tygodniu ciąży, gdy objawy się zmieniają. W tym czasie zazwyczaj jest konieczna interwencja lekarska, ponieważ poronienie może nie być całkowite. Warto skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia problemów oraz dodatkowych pytań.

Przyczyny poronienia samoistnego

Poronienie samoistne może wystąpić z bardzo wielu przyczyn, które bardzo często są trudne do określenia. Przyczyny zazwyczaj nie są związane z czynnikami zewnętrznymi czy też środowiskowymi. Wśród nich można najczęściej wymienić wady genetyczne dziecka, czynniki anatomiczne, a także zaburzenia hormonalne oraz zaburzenia immunologiczne. Warto przebadać się w przypadku problemów z zajściem w ciąże lub jej utrzymaniem, ponieważ są to bardzo istotne problemy zdrowotne wielu kobiet.

Redakcja izba-ochrona.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *