Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jakie kompozyty stomatologiczne są najlepsze?

Lifestyle Data publikacji - 21 grudnia 2021 Autor - Redakcja izba-ochrona.pl
kompozyty stomatologiczne

Pierwsze kompozyty chemoutwardzalne na bazie żywicy oligomerowej wprowadzono w latach 60 XX wieku. Natomiast pierwsze kompozyty światłoutwardzalne pojawiły się w latach 70. Cechowały się one znacznie podwyższoną estetykę i większą odpornością na ścieranie niż te chemoutwardzalne.

Miały one jednak wspólną wadę, jaką był wysoki skurcz polimeryzacyjny, który sięgał nawet 25%. Dla porównania obecne kompozyty stomatologiczne mają skurcz na poziomie 1-4%, więc pozwalają pacjentowi zapewnić najtrwalsze wypełnienie.

Dlaczego warto postawić na światłoutwardzalne kompozyty stomatologiczne?

Stosowane w obecnej stomatologii kompozyty światłoutwardzalne są idealnym rozwiązaniem do wypełniania i odbudowy zęba. Pozwalają stworzyć efektywną i wytrzymałą odbudowę, która wygląda bardzo podobnie do naturalnego zęba.

Na stronie sklep.marrodent.pl możesz zamówić wysokiej klasy kompozyty stomatologiczne, które dzięki odpowiedniej wytrzymałości i estetyce wykorzystuje się do odbudowy zębów w odcinku przednim oraz bocznym. Żeby zapewnić estetyczny wygląd wypełnień, pacjentom oferuje się bogaty wybór odcieni, dzięki czemu można doskonale dopasować barwę do koloru zębów.

Bardzo często stomatolodzy tworzą wypełnienia, które w estetyczny sposób pozwolą zakryć ubytki powstałe z próchnicy lub urazów mechanicznych. Najpopularniejszym materiałem wypełnieniowym są oczywiście światłoutwardzalne kompozyty stomatologiczne. Umożliwiają one uzyskanie wytrzymałej i efektownej odbudowy, która odwzorowuje naturalny wygląd zęba.

Gdzie zamówić wysokiej klasy kompozyty stomatologiczne?

Kompozyty stomatologiczne cechujące się wysoką jakością można nabyć na stronie: sklep.marrodent.pl. Materiały dostępne w asortymencie sprowadzane są od zaufanych, renomowanych i cenionych producentów. Gama produktów jest bardzo szeroka, ponieważ w ofercie możemy znaleźć zarówno kompozyty Gradia, jak i Filtek.

Kompozyty światłoutwardzalne to bardzo ważne elementy leczenia w każdym gabinecie dentystycznym. Muszą się one cechować dobrymi właściwościami mechanicznymi oraz odpowiednią wytrzymałością.

Świetnie sprawdzają się jako wypełnienia do odbudowy w odcinku bocznym i przednim. Bogaty wybór odcieni umożliwia dostosowanie odpowiedniego koloru do barwy zębów, aby wypełnianie wyglądało jak najbardziej estetycznie.

Cena wypełnień kompozytowych jest bardzo zróżnicowana. Koszty leczenia uzależnione są głównie od głębokości i rozległości ubytku, podanego znieczulenia oraz zastosowanego podkładu. W przypadku niewielkich ubytków koszty wahają się w granicach od 80 do 150 zł. Natomiast duże ubytki, które chcemy wypełnić kompozytami, mogą kosztować nawet 350 zł.

Redakcja izba-ochrona.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu mody, urody, zdrowym trybie życia oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Renta z tytułu wypadku drogowego