Dom i ogród

Jaki oczyszczacz powietrza skutecznie pozbędzie się smogu?

Dom i ogród Data publikacji - 5 marca 2021 Autor - Redakcja izba-ochrona.pl
oczyszczacz powietrza

Zastanawiasz się, czy warto kupić oczyszczacz powietrza? Smog każdego dnia, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, przedostaje się z zewnątrz do naszych domów i mieszkań. Aby móc z nim skutecznie walczyć, należy mieć sojusznika. A najlepszym w walce z uporczywymi zanieczyszczeniami jest oczyszczacz powietrza. Smog nie ma z nim szans!

Czym kierować się, kupując oczyszczacz powietrza na smog?

Podejmując decyzję dotyczącą tego, jaki oczyszczacz powietrza kupić, większość z nas kierować się będzie ceną dostępnych urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale warto wiedzieć, na co jeszcze zwrócić uwagę, zwłaszcza jeśli głównym powodem kupna urządzenia jest smog. Oczyszczacz powietrza, aby skutecznie walczyć ze smogiem, powinien być wyposażony w filtr HEPA. Jest to szczególny rodzaj filtra, przypominający kształtem harmonijkę. Jego zastosowanie w oczyszczaczach powietrza jest bardzo szerokie. Filtr HEPA dzięki swoim właściwościom redukuje mikrocząsteczki zanieczyszczeń w postaci pyłów (w tym PM2,5 i PM10, będących składnikami smogu), alergenów, pyłków roślinnych, zarodników pleśni oraz niektórych bakterii i wirusów.

W urządzeniach marki Samsung zastosowano potrójny system filtracji. Oznacza to, że każdy oczyszczacz powietrza na smog tej marki, oprócz filtru HEPA, wykorzystuje także filtr wstępny i dezodoryzujący. Filtr wstępny odpowiada za eliminację większych cząsteczek zanieczyszczeń w postaci większego kurzu, włosów i sierści. Z kolei filtr dezodoryzujący usuwa z powietrza lotne związki organiczne (w tym także najbardziej szkodliwe formaldehydy) oraz redukuje nieprzyjemne zapachy. Ponadto, aby szybko eliminować zanieczyszczenia i smog, oczyszczacz powietrza powinien mieć automatyczny tryb pracy, dzięki któremu urządzenie samodzielnie będzie włączało się, kiedy jakość powietrza w pomieszczeniu będzie niska.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do salonu?

Zastanawiasz się, jaki oczyszczacz powietrza do salonu kupić? Czym powinien się charakteryzować? Na jakie aspekty zwracać uwagę przy wyborze? Przede wszystkim, aby skutecznie usuwać smog, oczyszczacz powietrza powinien być wydajny. Salon to często największe pomieszczenie w domu, dlatego urządzenie filtrujące powietrze powinno móc działać na wysokich obrotach, jednocześnie nie generując dużego hałasu. Co oznacza, że oczyszczacz powietrza ma być wydajny? O wydajności urządzenia możemy mówić wtedy, kiedy w ciągu godziny jest w stanie trzykrotnie przefiltrować powietrze w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Aby dowiedzieć się, jaka wydajność urządzenia będzie odpowiednia dla naszego pomieszczenia, należy pomnożyć długość, wysokość i szerokość pokoju, a następnie pomnożyć jeszcze razy trzy. Wynik, mierzony w m3/h, nazywamy wskaźnikiem CADR. Ponadto, jeśli w naszym mieszkaniu mamy salon z aneksem kuchennym, dobrze byłoby wybrać urządzenie z potrójnym systemem filtracji, które nie tylko usunie z powietrza smog, lecz także zapachy po gotowaniu.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do sypialni?

Jaki oczyszczacz powietrza będzie najlepszy do sypialni? Powinien on mieć przede wszystkim jedną ważną funkcję, jaką jest nocny tryb pracy. Jest ona szczególnie istotna także dla osób wrażliwych na dźwięki. Oczyszczacz powietrza, podobnie jak każde urządzenie gospodarstwa domowego, podczas pracy emituje pewne dźwięki. O ile w ciągu dnia nie są one dla nas tak wyraźnie słyszalne, to w nocy mogą skutecznie utrudnić nam spokojny sen. Urządzenie w trybie nocnym generuje znacznie mniejszy hałas. Liderem w tej kwestii jest marka Samsung oferująca urządzenia, których minimalna głośność wynosi między 18 a 21 dB.

Na pewno już wiesz, dlaczego powinieneś kupić oczyszczacz powietrza. Smog wywiera na nasze zdrowie niezwykle negatywny wpływ. Pozbywając się go z domu – ratujesz życie swoje i swoich najbliższych.

dystrybutor wody