Moda

Fartuchy medyczne kolorowe, jako środek ochrony osobistej

Moda Data publikacji - 20 grudnia 2020 Autor - Redakcja izba-ochrona.pl

Osoby pracujące na co dzień z substancjami niebezpiecznymi, drażniącymi czy wywołującymi jakikolwiek inny skutek uboczny dla zdrowia powinny mieć to na uwadze i nie pomijać środków ochrony osobistej jako elementu odzieży, którą zabieramy do pracy.
Środki ochrony osobistej mogą zapobiec wypadkom w pracy i ewentualnym następstwom takich zdarzeń, jak niedyspozycja do pracy.

Jaki środek ochrony osobistej wybrać?

Najlepiej skuteczny, taki który będzie chronił sporą powierzchnię ciała. Taką ochronę mogą zapewnić fartuchy medyczne, które są stworzone z myślą o osobach pracujących na oddziałach medycznych. Personel medyczny musi zapewnić sobie ochronę, by potem móc nieść pomoc innym.

Fartuchy medyczne są zapinane na guziki, a w celu zwiększenia funkcjonalności posiadają funkcjonalne kieszenie, w których można przechowywać długopisy oraz inne podręczne rzeczy.
Fartuchy medyczne kolorowe, to propozycja dla osób chcących wnieść ze sobą trochę koloru, przełamującej szarość dnia. Kolorowe fartuchy mogą budzić pozytywne wrażenia w kontakcie z młodszymi pacjentami, co jest na pewno dużą zaletą w nawiązywaniu kontaktu z dziećmi.

Fartuchy medyczne

Fartuchy dzięki dostępności w wielu kolorach, a także rozmiarach mogą być dopasowane według preferencji każdego użytkownika. Rozmiary sięgają od tych najmniejszych po te największe, są w wersjach zarówno dla Pań jak i Panów.
Podczas wybierania fartucha warto też zwrócić uwagę na materiał z jakiego został wykonany. Jakościowe naturalne materiały, np. takie jak bawełna, zapewnią przewiewność, a przez to zwiększony komfort użytkowania przez cały dzień. Personel medyczny wykonuje wielogodzinną pracę, komfort powinien być zatem priorytetem na równi z bezpieczeństwem. Lekki, funkcjonalny fartuch potrafi zapewnić maksymalny komfort, nie zmniejszając przy tym poziomu zapewnianego bezpieczeństwa.

Pod fartuchem można bez skrępowania ruchów nosić zwyczajną odzież. Fartuch jest skrojony tak by zapewnić miejsce na ubrania.

Fartuchy mają różne długości. Warto jednak pamiętać, że im dłuższy fartuch tym więcej ciała jest on w stanie zakryć i zabezpieczyć. Sprawa ma się podobnie z rękawami.

Fartuchy mogą być prane w pralce oraz prasowane w domu. Nie trzeba zatem przeznaczać zbyt dużo czasu na pielęgnację ubrania roboczego, co zaoszczędzi zachodu zapracowanym osobom.

Fartuch medyczny, to konieczność dla osób, które jeszcze go nie mają lub zaczynają wkrótce prace w szeregach medycznych. Dbanie o swoje bezpieczeństwo i zdrowie to podstawa w każdej pracy. Warto o tym pamiętać.